OTA Güzellik ve Estetik Merkezi Poliklinik

 

Bölgesel Zayıflama LPG, Mezoterapi, Karboksiterapi, Elektroterapi, Pressoterapi, Masaj

 

LPG
 

LPG Nedir ?
LPG endermoloji tekniği ile lokal yağ ve sellülitlerin giderilmesi amacı ile kullanılan yöntemdir. Endermoloji tekniği ile dokuya pozitif baskı ile masaj , negatif baskı ile vakumlama prensibine dayanan bir masaj metodudur.

Nasıl çalışır ?
Doku çeşitli manevralara tabi tutularak sıkıştırılıp vakumlanır.Dokuların arasında sıkışmış olan sıvı serbest hale gelir. Oksijenlenme artar. Oksijen yağ dokularının yakılmasını sağlar. Bu arada dolaşım yetersizliği sonucu bozulmuş cilt, cilt altı kan akışının hızlanması ile yeniden canlanır. Bağ dokusu beslenir, elastin ve kolojen seviyesi artar.Cilt rengi ve dokusu farklılaşır.

Etki nasıl sağlanır ?
 


Cihaz yağ dokusunu uyarmakta, lenfatik akımı artırmaktadır. Böylece dokular arasında hapsedilen sıvı lenfatik dolaşıma geçebilmektedir. Vakum ile cilt altı yağ dokusu parçalanmakta, kan dolaşımı artmaktadır.LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminasyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta ve deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

Uygulama alanları
 

  • Sellülit tedavisi

  • Vücut kontur düzeltmeleri

  • Bölgesel İncelme

  • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma

  • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

Uygulama
LPG tedavisine başlamadan önce kişinin cilt muayenesi yapılır. Muayene doğrultusunda tespit edilen problem/problemlerin (sellülit, bölgesel yağlanma, gevşek deri, sarkık deri vb…) tedavisine yönelik bir uygulama protokolü hazırlanır.

LPG işlemi, kişiye göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında kişiye özel uygulama çorabı giydirilmektedir. Direkt cilde uygulama yapılmamaktadır. LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir.

Sırt bölgesinden başlayan ve tüm vücuda yapılabilen bu vakumlumasaj, haftada iki kez olmak üzere toplam 14 - 16 kez yapılabilir. Seas süresi ortalama 30-35 dakika sürmektedir.

İşlem Sonrası
Bu tedavinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hasta seans esnasında herhangi bir acı hissetmez. Yeniden sellülit görüntüsü oluşumunu engellemek için ayda bir seans tekrarlanabilir.


 

Mezoterapi
 

Mezoterapi , dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde cildin orta tabakasına, 1- 2 cm. aralıklarla ve 4- 6 mm’ lik özel iğnelerle cilt altına uygulanması işlemidir.

Mezoterapi ilk kez 1952 yılında Fransa'da lenf ve damar sistemi hastalıklarını tedavi etmek amacıyla kullanılmıştır. Farklı madddeler injekte edilerek kronik ağrılar, saç kaybı, kemik ve eklem rahatsızlıkları ve sedef gibi hastalıkların da tedavi edilebileceği keşfedilmiştir.

Mezoterapi günümüzde vücut yağının azaltılması ve vücut kontürünün düzeltilmesinde cerrahi dışı bir yöntem olarak uygulanmaktadır.. Son zamanlarda bazı maddelerin injeksiyonu ile yağ dokusunun azaltılabileceğinin saptanmasıyla, mezoterapi kilo kaybetmek, sellülitleri azaltmak, vücut şekillendirilmesi, kırışıklık tedavisi ve yüz gençleştirme de kullanılmaktadır.

Mezoterapi Uygulama
Uygulama düşünülen bölgelere yani bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, yan, sırt, kol, çene altı gibi bölgelere ince uçlu bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar obölgedeki yağ hücrelerini ve yağ yakım metabolizmasını etkileyip yağ yıkımını ve kan dolaşımını arttırır. Seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma , istenilen bölgede ( kişinin problemin yoğunluğuna göre ortalama ) incelme ve zayıflama meydana gelir.

Seans sayısı kişinin yağlanma şekli ve sellülit tipine göre farklılık gösterse de ortalama 6-12 seans uygulanır.Bel,basen, kalça, üst - iç bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı tüm bölgelerde uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi

Genetik yatkınlık, çevresel faktörler ( hava kirliliği, ultraviole ışınları, uygunsuz beslenme, bazı kozmetik ürünler, sigara vs. ) stresli yaşam ve yılların etkisiyle saçlarımızda dökülme kırılma, canlılığını yitirme gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle mevsim değişikliklerinde fazlalaşan problemler, erkeklerde 18-30 lu yaşlarda, kadınlarda 25-40 yaşları arasında ani artmalar gösterir. Genel anestezi sonrası, askerlik öncesi ve sonrası, özellikle doğum sonrası saçlarımız için problemli dönemlerdir. Bu nedenlerle saçlı deride, kafa kaslarında ve bunların içinde bulunan küçük damarlarda kasılmalara kan dolaşımının azalmaya sebep olur. Bozulan kan dolaşımı saç kökleri ve saçlı deriyi besleyen dokuların yeterli oksijen ve saç yenilenmesini sağlayan vitamin ve organik besinleri alamamasına neden olur. Mezoterapi seansları sebebi ne olursa olsun, kadınlarda ve erkeklerde uygulanan saç ile saçlı derinin hem kan dolaşımını hem de ihtiyacı olan organik ürünleri ve vitaminleri sağlayan kombine bir uygulamadır.

 

Kullanım alanları,

  • Bölgesel Zayıflama

  • Sellülit

  • Saç Dökülmesi

  • Yüz Gençleştirme


 

Elektroterapi
 

 
Elektroterapi , cilt, cilt altı ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktif hale getirilmesi esasına dayanmaktadır. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır.

Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını artırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. İşlem esnasında uygulama alanlarındaki aktivite dokulardaki oksijenlenmeyi artırarak yağların yakımını hızlandırır.

Özellikle, elektroterapi sonrasında lenf drenajı uygulaması çok iyi sonuç vermektedir. Kombine olarak yapılan diğer tedavilerle kilo verme kolaylaşır.

Etkili olduğu sorunlar nelerdir ?

Bölgesel yağlanma da yağ yıkımı (lipolitik etki)
Cilt sarkmasında toparlanma(sıkılaşma)
Vücut yağ oranının azaltılması
Yağ birikimlerinin azaltılması    
Gevşekliğin giderilmesi          
Vücudun şekillendirilmesi
Birikmiş sıvıların azaltılması ve drenajı          
Dolaşım bozukluğu bulgularının azaltılması       
Kas spazmlarının giderilmesi        
Kronik kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesi         
Sırt ağrıları ve nevralji benzeri nörolojik ağrıların yatıştırılması


Pressoterapi

Pressoterapi, vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir .Vakumlu pompalar kullanılarak vücudunu saran bir plastik örtü sayesinde cilt ve tenin altındaki damar ve lenf bezlerindeki kan akımını hızlandırmayı amaçlar.

Pressoterapi tedavisinde kullanılan pressor cihazının 5 ayrı bölümü bulunmaktadır. Ayak bileklerinden başlayarak press ve vakum uygulamalarıyla baldır ve kalça bölgelerine ulaşan aletin pompaları buradan da karın bölgesine masaj yapmaktadır. Kan dolaşımına iyi gelen bu masajla aynı zamanda hücreler arası sıvı dengesi sağlanmakta, ödemler dindirilmekte ve tüm vücudunuza oksijenin ulaşması kolaylaştırılmaktadır.


Masaj - Yosun Terapisi

Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Masajla, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak sistematik manipülasyonlarla organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Vücut yüzeyinde el, elektrik, su vb. aracılığı ile tedavi, bakım ve rahatlama sağlanır.

Yosunlar lokal bandajlar şeklinde uygulanabilir. Cilt su yosununun tüm aktif maddelerini bünyesine alır. Ayrıca yağ hücrelerini küçültücü etkisinden çok sık bahsedilen iyotu da içerir. İyot yağ hücrelerinin yağını elimine etmede katalizör görevi görür.

 

 

 

 
 
 
         
         

Yasal Uyarı: Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15.02.2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

 

Son güncellenme tarihi: 18.11.2011 08:09:32

 

Copyright © [2010] OTA Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır. / Tasarım uygulama YimYum Syberium +90 216 368 8955