Cilt Yenileme Tedavileri

cilt yenileme tedavileriSAĞLIKLI ve GÜZEL KALMAK. Ortalama yaş süresinin uzaması ve toplumun daha bilinçli hale gelmesi nedeniyle kişiler artık daha çok kendi bakımına zaman ayırır konuma geldiler. Genetik miras her ne kadar önemli olsa da dışardan uyguladığımız destek de bizlere sağlıklı ve güzel kalabilmenin yolunu açmaktadır. Ünlü cerrah Paul Banwell’in de belirttiği gibi yaşlanma sürecinin yüzde 50’si kişinin anne/babasına benzer fakat diğer dış faktörler yani yıllar boyu cildin maruz kaldığı güneş, sigara dumanı ve stres, diğer yüzde 50’lik kısımda ciddi rol oynamaktadır.

Peki cilt yaşlanmasını önleyici tedavi seçenekleri arasında en çok önerdiğimiz yöntemler nelerdir?

Cilt Yenilme Tedavileri ile lekelerinizden kurtulmanız ve yepyeni, taze bir görünüme ulaşmanız artık mümkün. Q Switch Lazer ve Fraksiyonel Lazer gibi lazer cihazlarıyla yaptığımız tedavinin yanı sıra, Karbon Peeling ve Dermaroller Tedavileriyle herhangi bir lazer cihazı kullanmadan da istediğimiz sonuca ortalama 3-4 seansta ulaşıyoruz.

Cilt yenilemede lazerler ikiye ayrılmaktadır; soyucu lazerler (CO2 ve Er:YAG) ve soyucu olmayan lazerler (fraksiyonel, plazma, yüzeyel Er:YAG, infrared). Soyucu lazerlerin iyileşme süresinin uzun olması ve komplikasyon riski taşıması nedeniyle, soyucu olmayan lazerleri cilt yenilemede daha sık kullanmaktayız. Soyucu olmayan lazerlerin enerji yüzeyleri daha düşüktür ve cilt yüzeyinde herhangi bir tahribata yol açmazlar. Epidermis tahrip olmamakta, cilt altı doku uyarılmakta ve bunun soncunda yeniden yapılanmaktadır. Kliniğimizde cilt gençleştirme tekniği olarak kullandığımız lazer ‘soyucu olmayan’ Fraxel lazer’dir. Fraxel Lazer, kontrollü termal hasarına dayalı ve hasara cevaben belli bir sürede kollajen elastik lif yapımı uyarır ve cilt kalitesi artışını sağlar. Ciltteki hasarlı bölgeyi tespit edip kontrollü bir tedavi sağlar.

4D Rejunevasyon

4D Rejunevasyon

Devamı
Dermaroller

Dermaroller

Devamı
Fraksiyonel Lazer (fotona)

Fraksiyonel Lazer (fotona)

Devamı
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Devamı
Lazer Skin Toning

Lazer Skin Toning

Devamı
Mezoterapi

Mezoterapi

Devamı
PRP

PRP

Devamı
Q-Switched Lazer (fotona)

Q-Switched Lazer (fotona)

Devamı
Radyofrekans Koter

Radyofrekans Koter

Devamı