Diyet Programları

diyet ve sağlıklı beslenmeOTA ailesi olarak diyet üyelerimizin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanması öncelikli hedefimizdir. Doz Diyet’i de bu isteğimiz doğrultusunda hazırlamış olup, bu uygulamayla diyet yolculuğunuzda sizlere kolaylık sağlamayı amaçlamaktayız. Karmaşık kalori hesaplarından herkes gibi siz de yorulduysanız, uzun ve detaylı çalışmalar sonucu oluşturulan DOZ Diyet tam size göre.

OTA’daki Diyet Yolculuğunuz…

Detaylı bir vücut analizinden sonra vücudunuzdaki kas, yağ ve su oranlarınız hesaplanır ve hedef değerleriniz sizinle paylaşılır. Akabinde, Diyet uzmanlarımız size özel olarak bir gün içerisinde almanız gereken toplam doz miktarını hesaplar ve her hafta size özel ayrı bir diyet programı oluşturur. DOZ Diyet uygulamasının diyet üyelerimiz tarafından en çekici bulunan tarafı size vermiş olduğumuz besin değişim listelerini kullanarak kendi menülerinizi özgürce hazırlayabilmenizdir.
Gün içerisinde yapacağınız ekstra aktiviteler size fazladan DOZ kazandıracaktır. Bu nedenle, aktivitelerin doz karşılığı ile ilgili bilgileri de kitapçığımızda detaylı bir şekilde görebilirsiniz ya da diyetisyeninize danışabilirsiniz.

DOZ Diyet Sistemi Nasıl Uygulanıyor?

Öncelikle, size özel hesaplanmış olan günlük Hedef DOZ’unuzu, elinizdeki kitapçığın ilk sayfasına yazın ve haftalık öğünlerinizi kitapçığımızdan yararlanarak dilediğiniz gibi oluşturun. Kolaylık olması açısından sizler için hazırlamış olduğumuz örnek günlük menülerden de yararlanabilirsiniz. Diyet yolculuğunuz sırasında, www.otagüzellik.com ‘da yer alan Diyet Günlüğü uygulamasını kullanmanız gün içinde tükettiklerinizin takibi açısından oldukça önemlidir.

Diyet Günlüğü nedir?

Diyet üyelerimiz öncelikle , www.otagüzellik.com ‘da Diyet Günlüğü uygulamasını kullanarak kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluştururlar. Diyet günlüğü, gün içinde yediklerinizi tüm detaylarıyla kaydedebileceğiniz, böylece günün sonunda tükettiklerinizin tamamı ile yüzleşmenizi ve beslenme konusunda oto-kontrol elde etmenizi sağlamak üzere oluşturulmuş bir paneldir. Bu panelde, sizin için gerçekleştirilen tüm test ve sonuçlara erişebilecek, Diyet programınız süresince çekilen resimlerinizi, size özel beslenme programınızı, geçmiş zamana ait tüm tüketim detaylarınızı, kaybettiğiniz toplam kilo ve yağ miktarını, besin değişim listenizi bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Diyetisyenimle İletişim kısmından rahatlıkla diyetisyeninize aklınıza takılan soruları sorabilir, kaçamaklar yapıldığında itiraf edebilirsiniz.

OTA Ailesi olarak, Diyet Yolculuğunuzu en kolay hale getirebilmek için her zaman yanınızdayız! “Değişim başlasın” demeniz yeterli…
SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME ÖNERİLERİMİZİ LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ!

Bariatrik Cerrahide Beslenme Tedavisi

Bariatrik Cerrahide Beslenme Tedavisi

Geçmiş yıllara oranla obezite prevelansının artması ile beraber R

Devamı
Çocuklarda Beslenme

Çocuklarda Beslenme

Çocuklar bebekliklerinden itibaren gerekli aşılar vb. rutin kontrolleri

Devamı
Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde uygulanacak beslenme programl

Devamı
Kilo Alma

Kilo Alma

Merkezimizde kilo alma diyeti kişinin kilo alamayışının medikal neden

Devamı
Kilo Koruma

Kilo Koruma

Kişinin toplamda harcadığı enerji başlıca 3 faktörden oluşur : Baz

Devamı
Kilo Verme

Kilo Verme

Kilo vermenin sağlıklı ve bilimsel olan tek yolu beslenmeyle alınan ve

Devamı
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Çalışanlara özel beslenme programları, çalışanların sağlığın

Devamı
Sporcu Beslenmesi

Sporcu Beslenmesi

Sporcular için vermiş olduğumuz diyet programı diğer hazırladığım

Devamı
Vücut Analizi

Vücut Analizi

Vücut analizi, vücudumuzdaki yağ ve kas dokusu, su oranı, şimdiki kil

Devamı

OTA Poliklinik’te Diyet Yolculuğumuz


Merkezimiz diyet programlarına başvuran üyelerimiz Beslenme ve Diyet Uzmanlarımız ile ön görüşmeye alınır. Ön görüşmenin amacı kişilerin yaşam tarzları, hedef kiloları ve günlük yaşamları hakkında bilgi edinmektir. Ön görüşmenin ardından, vücut analizi işlemine geçilir.

Vücut Analizi

Vücut analizi, vücudumuzdaki yağ ve kas dokusu, su oranı, şimdiki kilomuz, ideal kilomuz, kilomuzun vücudumuzdaki dağılımı ve bazal metabolizma hızımızı belirler. Analiz esnasında vücut 5 bölgeye ayrılarak her bir bölge hakkında ayrıca bilgi verilir.
devamı için lütfen tıklayın…