1 Dilim Ekmek + 1 Kibrit Kutusu Peynir Dönemi Sona Erdi. Şimdi “DOZ DİYET” Zamanı!

1 Dilim Ekmek + 1 Kibrit Kutusu Peynir Dönemi Sona Erdi. Şimdi “DOZ DİYET” Zamanı!

1 DİLİM EKMEK + 1 KİBRİT KUTUSU PEYNİR DÖNEMİ SONA ERDİ.

ŞİMDİ “DOZ DİYET” ZAMANI!

 

Sdoz diyetizleri yeni hazırlamış olduğumuz, kolay kilo verebileceğiniz ve aynı zamanda hayatınızı dar etmeyecek bir diyet sistemiyle tanıştırmak isterim: “DOZ DİYET SİSTEMİ”. Doz diyet sistemi ile sevdiğiniz besinlerden kopmadan kilo vermeniz artık mümkün! Bildiğiniz gibi, son dönemlerde obezite vakalarında ciddi bir artış görülüyor. Bu nedenle, fazla kilosu olan kişiler hızlı kilo verebilmek adına sağlıksız diyet programlarına yöneliyorlar. Kısa süreli çözüm sağlayan bu diyetler, sağlık sorunlarına ve verilen kiloların hızlı bir şekilde geri alınmasına neden oluyorlar.

Biz, DOZ DİYET SİSTEMİ ile bireyin yaşı, cinsiyeti ve fiziksel aktivite durumunu göz önüne alarak, kişinin alması gereken günlük doz ihtiyacını hesaplıyoruz. İkinci aşama olarak, bilimsel çalışmaların derlenmesi sonucu oluşturulan DOZ DİYET Kitapçığını danışanlarımıza veriyoruz. Bu kitapçıktan yararlanarak, belirlenen doz miktarı ve besin ögelerini göz önünde bulundurarak, kendi günlük menünüzü dilediğiniz gibi oluşturabiliyorsunuz.

İsteğimiz, 20 yıllık sağlıklı beslenme ve diyet alanındaki deneyimimizle sizi karmaşık kalori hesaplarından kurtarıp, daha keyifli kilo vermenizin yollarını sunmak…

Zayıflamaya Başlıyoruz!

Kurumumuza geldiğinizde öncelikle vücut analiziniz yapılır ve yağ-kas-su oranlarınız diyetisyenlerimiz tarafından değerlendirilir. Hedef oranlar karşılıklı oturup belirlendikten sonra sağlık durumunuz göz önüne alınarak günlük almanız gereken doz miktarı belirlenir. Belirlenen hedefler ile yaşam tarzınıza özel olarak doz beslenme programınız hazırlanır. Bu yeni diyet sistemi ile zayıflama sürecinizde sıkılmadan, aç kalmadan incelmenin tadını çıkaracaksınız.

Artık Açıklayabiliriz…Kaçamak Yapmak Serbest!

Yasaklarla dolu diyet listelerini kim sever ki? Bu yeni doz diyet sistemi ile kaçamak yapmanın keyfini çıkaracaksınız. Karşınıza çok sevdiğiniz bir tatlı veya bir yemek çıktığında diyeti bozmadan canınızın istediği besini tüketebilirsiniz. Haftalarca, aylarca sevdiğiniz yiyecekleri yemeden diyet yapmak zorunda değilsiniz. Böylece, diyete her Pazartesi yeniden başlamak durumunda kalmazsınız. Bir restorana gittiğinizde, tatile çıktığınızda veya eve dostlarınız geldiğinde hayattan kopmadan kilo vermeniz artık mümkün. Diyet yaparken kendinizi kısıtlanmış hissetmeye son! Canınız tatlı çekiyorsa tatlının doz miktarını hedeflenen günlük doz miktarınızdan çıkararak o gün içinde kalan doz miktarını tüketmeniz yeterli.

Ne Yediğinizi Yazarak Kilo Verin!

Diyet yolculuğunuz sırasında, diyet günlüğü uygulamamızı kullanarak gün içinde tükettiklerinizi, yapmış olduğunuz aktivite türünü ve süresini tüm detayları ile not alabileceksiniz. Böylece, günün sonunda hangi besini eksik veya fazla tükettiğinizi ve toplamda kaç doz eksik kaldığını görebileceksiniz. Diyet günlüğü ve size verilen besin değişim listelerini kullanarak lezzetli menüleri özgürce hazırlayabilirsiniz.

Doz Sistem İle Diyet Yapmanın Keyfine Varın!

Sıkıcı ve sizi kısıtlayan diyet listelerinden kurtaran doz sistemi ile diyet yapmaktan keyif alacak, aynı zamanda kısa bir sürede sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşacaksınız. Bu sistemin önemli başka bir yönü ise sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmeyi hedeflemesidir.

 

Yapılan analizler sonucu günlük alması gereken doz miktarı 25 DOZ olan bir kişinin örnek menüsü aşağıdaki gibidir:

SABAH: 5 DOZ

Yumurtalı dereotlu ve maydanozlu omlet

1 dilim peynir

5 adet siyah zeytin

1 avuç maydanoz, kırmızıbiber, yeşilbiber

2 dilim tam tahıllı ekmek

ARA ÖĞÜN: 2,5 DOZ

1 küçük boy elma

16 adet çiğ badem

ÖĞLE: 5 DOZ

1 kase domates çorba

100 gr biberli biftek

1 porsiyon salata (1 tatlı kaşığı zeytinyağ)

ARA ÖĞÜN:7,5 DOZ

1 adet suffle

1 su bardağı latte

AKŞAM: 3 DOZ

Fırında pişmiş karışık baharatlı sebze

1 kase yağsız yoğurt

1 dilim tam tahıllı ekmek

ARA ÖĞÜN: 2 DOZ

2 ince dilim ananas

1 su bardağı yağsız süt

OTA Poliklinik ailesi olarak, Diyet Yolculuğunuzu en kolay hale getirebilmek için her zaman yanındayız! Yalnızca,‘‘Değişim Başlasın!’’ demeniz yeterli…

 

 

 

                                                                                                          Uzm. Dyt. Selvi AKMAN