Sigara Bırakma

Mora Terapi, tek seansta bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. İçilen sigaradan alınan frekans, elektronik olarak ters çevrilerek elektromanyetik dalgalar şeklinde vücuda verilir. Amaç bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir temizlenme hali yaratabilmektir. Mora Terapide vücuda herhangi bir madde verilmez.

Etkisi nasıl olur ?
Mora Terapi, vücudun nikotine olan tanışıklık durumunu tek seans ile ortadan kaldırmaktadır. Uygulama sonrasında sigara isteği azalmakta ve giren kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi ”vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali” yaşanmaktadır. Mora Terapi uygulaması sonrasında kişi, sigara içmeye kalksa bile hem eski bildiği tadı alamamakta, hem de bağımlılık durumunun eskisinden farklı olduğunu görmektedir. Etkisi, nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadığı sürece kalıcıdır.

Terapiye gelmeden önce
Bırakma zamanınızı işlerinizin anormal derecede yoğun olduğu ve anormal bir stresin hakim olduğu bir zamana denk getirmeyiniz. Bayan iseniz adet zamanının hemen öncesine gelmemesine özen gösteriniz. Gelmeden önce sigarayı azaltmayınız.Yarım günlük bırakmalar yapmayınız. Kendinizi denemeye kalkmayınız. Eskiden içtiğiniz kadar içiniz. Son akşam alkol almayınız. Sigarayı bırakma gününün öncesi akşam (mümkünse birkaç gün öncesinden itibaren) alkol almayınız. Son 6 saat kahve içmeyiniz. Bir gün öncesinden itibaren bol sıvı almaya başlayınız. Sigara içmeye devam ediniz. Randevunuza giderken yanınızda genellikle içtiğiniz marka sigaradan son iki tane kalmasına dikkat ediniz.

Mora Terapi Uygulaması
Adım 1 : Uygulama öncesinde sigara içmenizi isteyeceğiz. Uygulamanın hemen öncesinde yarısını içeceğiniz ve küçük bir cam tüp içine söndüreceğiniz iki adet sigarayı kullanacağız.Terapi esnasında son içtiğiniz sigaralar kullanılacak, yani biorezonans ile frekans temizliği, son içtiğiniz sigaralar üzerinden olacak. Bu yüzden bu sigaraların genellikle kullandığınız marka sigaralar olması önemlidir. Mora terapi uygulaması sırasında rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Ellerinizde cihazın elektrotları olacak. Ayaklarınız özel iletken plakalara basıyor olacak. Alnınızda ise bir başka elektrot sarılı bulunacak. Uygulama 30 ila 50 dakika arası sürecek ve bu sırada bir rahatlama-sakinlik hali yaşayacaksınız, hafif sersemlik hissetmeniz de olasıdır. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Seans sürerken doktorla yapacağınız bir görüşme olacak. Bu görüşmede size motivasyon değerlendirmesi yapılacak ve bırakma sürecinde uymanızı önerdiğimiz bazı kurallar, ayrıca psikolojik bağımlılığın üzerine gitmenin yolları anlatılacak.
Adım 2 : Sigara bırakma tedavisinde de sigaradan alınıp değiştirilen elektromanyetik frekanslar bir etil alkol – tuzlu su karışımına verilecek. Başka bir deyişle küçük bir şişe içindeki bu sıvı elektrohomeopatik yüklemeye tabi tutulacak. Homeopatik sıvı tedavinin devamında, evde kullanılacak. Gün içinde zaman zaman dil altına damlatılacak.
Adım 3 : Homeopatik sıvıya benzer şekilde tedavinin devamı için bir de çip kullanılacak. Bu çip işlem bitiminde cihazdan çıkartılıp bir bant yardımı ile göbeğinizin altına yapıştırılacak. Çip üzerinizde kaldığı süre boyunca sigaranın tersi elektromanyetik bilgiyi vücudunuza vermeye devam edecek. Çip sudan etkilenmeyeceği için vücudunuza çip takılıyken banyo yapabilir ve denize girebilirsiniz.

Terapiden sonra
MORA terapisi sonrası, sigaranın içindeki toksik maddelere karşı vücutta bir detoksifikasyon (temizlenme) başlayacağı için hemen su içmeye başlamak gerekmektedir. Çünkü Sigaraya ait ve dokularınızda yerleşmiş olan toksinlerin vücutla kurmuş olduğu elektromanyetik bağ, MORA-Terapi ile kırılmıştır ve bu toksinler olabilecek her yolla vücuttan atılmaya çalışılacaktır. Bol su içme gerekliliği, bu temizlenme işlemini böbrekler yoluyla hızlandırmak içindir.
Seans sonrası ilk iki gün temizlenmenin en zorlu olduğu dönemdir. Seans sonrasında yorgunluk ve olabilecek hafif bulantıların sebebi de vücuttan atılmaya çalışılan bu toksinlerdir. Bu günlerde alkol alınmaması, düzenli kullandığınız ilaçlar dışında ilaç kullanılmaması, vücudu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınılması ve dinlenme önerilir.
Vücudunuzdan atılmaya çalışılan toksinlerin önemli bir atılım yeri de kişinin cildidir. İlk birkaç gün bnayoda biraz daha fazla zaman geçirmek, saunaya girmek veya kese yapmak, cilt yoluyla atılıma yardımcı olacaktır.
Temizlenmenin bir diğer atılım yolu da bağırsaklar olduğundan, sigara bırakma sonrası olası bir kabızlık durumu için önleminizi almanızı önerilir. Ancak atılım için barsakları daha yoğun kullanan bünyelerde zaman zaman hafif bir ishal durumuyla karşılaşılabilir.

Fiyat
Mora Yöntemi ile sigarayı bırakma terapisinin standardı 45 dakikalık tek bir seanstır. Yapılan uygulamasının etkisinin devamı çip ile sağlanır. Standart olarak tek seans uygulansa da bünyesel veya psikolojik farklılıklara bağlı olarak bazı kişiler ek bir seans desteğine ihtiyaç duyabilir. Bu durumda size 2. ve 7. günler arasında ÜCRETSİZ bir destek seansı gerçekleştiriyoruz. Fiyat ile ilgili bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yan Etkisi Var mıdır ?
Mora Yöntemi çok uzun yıllardır sigarayı bıraktırma tedavisinde kullanılmaktadır. Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır. Ancak sigara tedavisinin ikincil etkisi olan toksinlerden temizlenme sahfasında, kişilerin özellikle detoks ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısı bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiği gözlemlenmiştir.

Yasal Uyarı
MORA T.C. Sağlık Bakanlığından ”Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı” onayı almış bir tedavi cihazı”dır. Biorezonans yönteminin sigara bırakma konusunda kullanımının etkileriyle ilgili olarak şu anda yayınlanmış bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. Bu sebeple sigara bırakma konusunda yapılan biorezonans uygulaması bir ”tıbbi tedavi” değildir, sigaraya karşı bir eğitim faliyeti beraberliğinde ve bunu tamamlayıcı nitelikte değerlendirilmelidir.

Mora Terapi Kimlere Uygulanmaz ?
Mora Terapi, kalp pili taşıyanlara, kalbinde stend olanlara, epilepsi hastalarına,ve hamileliğin ilk üç ayında önerilmez. Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi,