Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı toplumda çok sık rastlanan bir enfeksiyon türü olup, görünümü dışında ciddi rahatsızlık vermeyen bir hastalık olup tedavisi aylarca süren bir süreçtir. Ancak son yıllarda tırnak kökünün lazer ışığı ile ısıtılmasıyla tedavi edilebileceğinin keşfedilmesi ciddi bir sorunun çözümüne olanak sağlamıştır. İşlem tamamen ağrısız olup güvenli bir işlemdir.

Yaz ayları ile birlikte ayak tırnaklarının mantardan kaynaklı kötü görüntüsünün plaj ve havuzlarda fark edilmesi kaygı yaratacaktır. Yine yaz aylarında havuz, sauna ve otel banyoları gibi ortak alanların yaygın kullanımı mevcut enfeksiyonun bulaşması açısından başkaları içinde risk teşkil edecektir.

Tınak mantarı tedavisinde ilaçların uzun süreli olarak ağızdan alınması gerekir, bu durum karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilir. Lazerle geliştirilen tedavilerde ise hem etkinlik daha fazla hem de herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Yeni geliştirilmiş lazer seçici olarak sadece problemli bölgeye yoğunlaşarak nokta atışlarla kaynağında etkili ve güvenli tedavi sunar.

Tedavi süreleri enfekte tırnak sayısına bağlı olarak sadece 10-20 dakika sürer. Yüzeyde yayılmadan direkt olarak tırnak veya deriye zarar vermeden enerjiyi cilt altına gönderir ve tedavi oluşumu başlar. Genellikle bir sıcaklık hissedilir ve tedavi anesteziye ihtiyaç duymadan tolere edilir.tedavi seans sayısı tırnağın durumuna göre doktorunuz tarafından belirlenir. Tedavinin hemen sonrasında önemli bir değişiklik gözlenmez. Ayak tırnakları daha yavaş uzadığından özellikle enfekte olmuş tırnağın doğal rengini alması ve düzelmesi 6-12 ayı bulabilir. İşlem sonrasından 24 saat sonra oje ya da parlatıcı uygulayabilirsiniz. Uzun sürelerde uğraş isteyen yöntemlerle karşılaştırıldığında lazer yöntemi etkili, hızlı, kolay, ekonomik ve güvenli bir tedavi seçeneği sunar.

Diğer Hizmetler

Kilo Alma

Kilo Alma

Merkezimizde kilo alma diyeti kişinin kilo alamayışının medikal nedenleri t...

Devamı
Dermaroller

Dermaroller

Dermaroller sivilce-akne izi tedavisi, cilt bakımı ve Anti-Aging (gençleştir...

Devamı
Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi, dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla...

Devamı
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmaya karar verip, araştırmaya başladığınızda, öncelikl...

Devamı
Saç PRP

Saç PRP

PRP (Platellet Rich Plasma) yani trombositten zengin plazma saç dökülmesinde ...

Devamı
Bariatrik Cerrahide Beslenme Tedavisi

Bariatrik Cerrahide Beslenme Tedavisi

Geçmiş yıllara oranla obezite prevelansının artması ile beraber ‘Bar...

Devamı