Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı toplumda çok sık rastlanan bir enfeksiyon türü olup, görünümü dışında ciddi rahatsızlık vermeyen bir hastalık olup tedavisi aylarca süren bir süreçtir. Ancak son yıllarda tırnak kökünün lazer ışığı ile ısıtılmasıyla tedavi edilebileceğinin keşfedilmesi ciddi bir sorunun çözümüne olanak sağlamıştır. İşlem tamamen ağrısız olup güvenli bir işlemdir.

Yaz ayları ile birlikte ayak tırnaklarının mantardan kaynaklı kötü görüntüsünün plaj ve havuzlarda fark edilmesi kaygı yaratacaktır. Yine yaz aylarında havuz, sauna ve otel banyoları gibi ortak alanların yaygın kullanımı mevcut enfeksiyonun bulaşması açısından başkaları içinde risk teşkil edecektir.

Tınak mantarı tedavisinde ilaçların uzun süreli olarak ağızdan alınması gerekir, bu durum karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilir. Lazerle geliştirilen tedavilerde ise hem etkinlik daha fazla hem de herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Yeni geliştirilmiş lazer seçici olarak sadece problemli bölgeye yoğunlaşarak nokta atışlarla kaynağında etkili ve güvenli tedavi sunar.

Tedavi süreleri enfekte tırnak sayısına bağlı olarak sadece 10-20 dakika sürer. Yüzeyde yayılmadan direkt olarak tırnak veya deriye zarar vermeden enerjiyi cilt altına gönderir ve tedavi oluşumu başlar. Genellikle bir sıcaklık hissedilir ve tedavi anesteziye ihtiyaç duymadan tolere edilir.tedavi seans sayısı tırnağın durumuna göre doktorunuz tarafından belirlenir. Tedavinin hemen sonrasında önemli bir değişiklik gözlenmez. Ayak tırnakları daha yavaş uzadığından özellikle enfekte olmuş tırnağın doğal rengini alması ve düzelmesi 6-12 ayı bulabilir. İşlem sonrasından 24 saat sonra oje ya da parlatıcı uygulayabilirsiniz. Uzun sürelerde uğraş isteyen yöntemlerle karşılaştırıldığında lazer yöntemi etkili, hızlı, kolay, ekonomik ve güvenli bir tedavi seçeneği sunar.

Diğer Hizmetler

Bilgisayarlı Cilt Analizi

Bilgisayarlı Cilt Analizi

Kişinin cilt tipinin analizini yapmak, cilt bakımının ilk aşamasıdır. Cil...

Devamı
Terleme için Botoks

Terleme için Botoks

Botoks, Botolinum isimli bir bakteriden elde edilen ve kasların sinirler tarafi...

Devamı
Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Örümcek ağı gibi isimlerle söz edilen bir çeşit ameliyatsız yüz germe i...

Devamı
Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Işık dolgusu tüm yüz, eller, dekolte ve göz çukuruna yapılan, dolgu ile m...

Devamı
Kilo Koruma

Kilo Koruma

Kişinin toplamda harcadığı enerji başlıca 3 faktörden oluşur : Bazal met...

Devamı
LPG

LPG

LPG Nedir? LPG endermoloji tekniği ile lokal yağlanma ve sellülitlerin gideri...

Devamı