Selüliti Yok Etmenin Yolları

Selüliti Yok Etmenin Yolları

selülit tedavisiDERMATOLOG DR. BİRCAN BARSBEY  SELÜLİT TEDAVİSİNDE TEK YÖNTEMİN ETKİLİ OLAMAYACAĞINI BELİRTTİ

Selülit tüm kadınları tehdit eden bir hastalıktır. Oluşma nedenleri, hormonal değişiklikler,yanlış beslenme, dolaşım bozukluğu,genetik faktörler olarak sıralanabilir. Hastalığın tek nedeni olmadığı için tedavisinde de farklı uygulamaları bir arada kullanmak gereklidir. Sağlıklı beslenme, doğru egzersiz programı, mezoterapi, karboksiterapi, lenf drenajını artıran LPG, Pressoterapi, Elektroterapi gibi cihazlar tedavide kullandığımız metotlardır.

Yıllarca yaptığım çalışmaların sonucunda selülit tedavisinde en etkili yöntemin diyet ve sporla desteklenen mezoterapi ve LPG kombinasyonu olduğunu gördüm. Ancak burda unutulmaması gereken nokta, mezoterapıde hazırlanacak kokteylin hastaya göre değişmesi yani kişiye özel olması ve enjeksiyonun tekniğidir. LPG ise bu teknikle hızla eriyen yağların lenf ve kan dolaşımını hızlandırma etkisi ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bu tedavilerin yanı sıra, son 1 yıldır merkezimizde uzman masözler tarafından yapılan Selülit Masajının da oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Diyet + haftada 2 gün selülit masajı da oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Tüm bunların yanında selüliti yok etmenin birinci şartını da unutmayın: Bol Su! 🙂