Enzim Mezoterapisi (PB Serum)

Yeni nesil bir teknoloji ile üretilen enzim mezoterapisi vücudumuzda bulunan enzimler ve hyaluronik asit içermektedir. Bu uygulamanın içeriğindeki enzimler kollajenaz, lipaz ve liyazdır. Bu üç enzim üç ayrı formda farklı endikasyonlar için kullanılmaktadır.

İçeriğindeki kollajenaz sayesinde sorunlu kollajeni parçalayıp yeni ve sağlıklı kollajen üretimini tetikler. Böylece selülit, yara ve yanık izi, akne skarları gibi kollajen bozukluğundan kaynaklanan problemlerde etkilidir.

Lipaz sayesinde de bölgesel olarak yağ hücreleri parçalanır. Liyaz da bölgesel ödem ve ince kırışıklıkları düzeltir. Bölgesel yağlanma, gıdı sarkması, göz altı torbaları, ciltteki sarkma ve gevşeklik problemlerinde etkili sonuçlar sağlar. Kilo alınmadığı sürece yağ hücreleri parçalandığı için bölgesel incelme kalıcı olur.

Uygulama Alanları

Göz altı torbaları

Ciltte sarkma, gevşeklik problemleri

Gıdı sarkması

Diz üstü kırışıklığı, yağ toplanması

Selülit

Her tür yara ve yanık izi

Bacak içi, kol arkası ve göbek bölgesinde sıkılaşma ve incelme

İşlem öncesi krem anestezisi uygulandığı için işlemde ağrı ve acı minimaldir. 1 flakon ürün ortalama 2 avuç içi büyüklüğü kadar alana uygulanır. Seans sayısı ciltteki probleme göre değişmekle birlikte seans araları ortalama üç haftadır.

Enzim uygulaması olduğu için işlem sonrası 3 gün süre ile hamam, sauna, kaplıca, havuz, masaj önerilmez. İşlemin yapıldığı gün işlem bölgesine su ve el değdirilmemesi önerilir.

Gebe ve emzirenlerde uygulanmaz. Troid hastalığı, diabet gibi hastalıklarda sonuçlar geç görülebilir.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat