Kollajen Aşısı

  • Before-Kollajen Aşısı
    After-Kollajen Aşısı
    Before Kollajen Aşısı After

Vücudumuzun kollajen üretimi 25 yaşından itibaren her yıl %1,5 oranında azalır. Bununla birlikte düzensiz uyku ve beslenme, stres, sigara kullanımı, güneş ışınlarına maruz kalmak gibi çevresel etkiler de kollajen seviyesinin azalmasına sebep olur.

Tip 1 ve 3 kollajen ciltte bulunan ana kollajenlerdir. Kollajen aşılarının içeriğinde bu nedenle insan vücudu ile uyumlu heterojen Tip 1 ve Tip 3 kollajen bulunur. Kollajen aşısı ile vücuttaki seviyesi azalan kollejeni eski seviyesine getirmeyi ve daha sağlıklı, daha gergin, daha canlı bir cilt elde etmeyi amaçlarız.

Ağızdan alınan kollajen takviyelerindeki kollajen miktarı mide-bağırsak sisteminden emildikten sonra kalan miktar tüm vücuda dağılmaktadır. Fakat sıklıkla yıpranan bölgeler yüz, boyun, dekolte ve eller olduğu için ağızdan alınan kollajen takviyelerinde bu bölgelerin onarımına yetmemektedir. Ayrıca ağızdan alınan takviyelerde karaciğer ve böbrekler üzerinde yük binmektedir. Bu nedenle bu takviyelerin aralıklı kullanımı önerilmektedir.

Kollajen aşısı uygulaması ile vücudumuzdaki diğer organlara yükleme yapmadan sadece sorunlu bölge onarılmaktadır. Etki süresi ağızdan alınan kollajen takviyesine göre daha uzun olmakla birlikte etki gücüde daha fazladır.

İşlem öncesi krem anestezisi uygulanır. Kollajen aşısının kendisi hafif yanma hissi yapabilir. İşlem sonrası birkaç gün işlem bölgesinde kollajenin dağılımını hissedebilirsiniz. Seans sayısı cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte, seans arası 14-21 gündür.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat