Mezospider Uygulaması

Yer çekimi ve yaş almanın etkisi ile normal süreçte yüzümüzde ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybına bağlı sarkmalar ve yüzde ovalleşme meydana gelir. Buna çevresel faktörler, düzensiz beslenme, sık kilo alıp verme gibi durumlar da eklenince bu süreç daha da hızlanıyor.

Mezospider Uygulaması örümcek ağı estetiği ile cildin ihtiyacı olan mezoterapi kokteyllerinin muhteşem kombinasyonudur. Vücut ile tamamen uyumlu PDO (polidiaxanon) ipler ince uçlu iğneler ile cilt altına yerleştirilerek tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. İğneler yerleştirildikten sonra cilt için gerekli olan mezoterapi kokteylleri verilir. Böylece PDO ipleri sayesinde yeni kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, mezoterapi kokteylleri ile de cildin ihtiyacı olan vitaminler, aminoasitler, mineraller ve hyaluronik asit yerine konulur. İşlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve acı minimaldir.

Hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilir. Sıklıkla 30-60 yaş arası, çok yoğun sarkma ve yerleşmiş derin çizgileri olmayan, yüz germe operasyonu gereksinimi duymayan kişilere uygundur. Fakat ciddi elastikiyet kaybı var ise ve operasyon gerektirecek boyutta ciltte sarmak mevcut ise önermiyoruz.

İşlem sonrasında kısa süreli bir ödem ve küçük morluklar olabilir. Bunun dışında bir yan etki beklenmez. Sıklıkla uygulamadan hemen sonra günlük hayata devam edilebilir. İşlem sonrası 3 hafta süre ile ağızın çok açılmaması, abartılı mimiklerden kaçınılması, yüzün ovuşturulmaması ve yüz üstü yatmaktan kaçınılması önerilir.

İşlemden hemen sonra sonuçlar görülse de asıl etki birkaç hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Cilt altı bağ dokusundaki yeni kollajen ve elastin sentezinin uyarılması ile yaklaşık bir yıl kalıcılık gösteren ciltte gerginlik etkisi oluşur. Kullanılan cilde uygun mezoterapi kokteyli ise cildi besler, sıkılaştırır ve canlandırır.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat