PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP (Platelet Rich Plasma) Trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir.

Bu tedavi için kişiden yaklaşık 10-15 cc kan alınır ve özel bir kit içinde santrifüj ile pür PRP elde edilir. Bu trombositten zengin plazma hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri, proteinleri barındırır. Bu elde edilen plazma ufak iğneler ile yüzeysel enjeksiyon (napaj) tekniği veya mezoterapi yöntemi ile 1 cm’lik aralıklarla uygulandıktan sonra kalan miktar uygulama yapılan bölgeye püskürme tekniği ile verilerek işlem tamamlanır.

PRP yöntemi 4-6 haftalık aralıklarla 2-6 seans arasında uygulanmaktadır.

FDA (ABD gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir. Kişinin sadece kendi kanından elde edildiği için alerjik reaksiyonlara neden olmaz ve çok güvenli bir işlemdir.

Uygulama Alanları

Saçlı deride: Saç dökülmesi, saç kırıklıkları, cansız kuru ince saçların tedavisinde

Tüm yüz bölgesinde: Alın, göz kenarı, burun kenarı kırışıklıklarında, sarkma ve çökmelerde, cilt lekeleri ve izlerin tedavisinde

Boyun ve dekolte bölgesinde: Kırışıklık, sarkma ve lekelerin tedavisinde

Tüm vücutta: Görülen sarkma, çatlaklar, yara izleri

PRP uygulaması klinik ortamında yapılan uygulamalardır, uygulama bölgesinin 4-6 saat süre ile yıkanmaması, temizlenmemesi önerilir, uygulama sonrasında bölgede kızarıklık ve gerilme hissi olacak, tedaviye gerek duymadan kendiliğinden iyileşecektir. PRP uygulama sonrası 12-24 saat makyaj yapılmamalıdır.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat