Kılcal Damar Tedavileri

Cilt yüzeyinde genişleyen ve belirginleşen damarsal oluşumlara yüzeyel kılcal damarlar denir. Vücudun herhangi bir yerinde olabilmekle birlikte en sık yüz ve bacaklarda görülür. Genetik yatkınlık, güneş hasarı, travma, gebelik, uzun süre ayakta kalma, fazla kilo, hormonal nedenler, sıkı ve dar kıyafetler giymek ve az su tüketimi  gibi bir çok nedenle oluşabilirler.

Yüzümüzdeki kılcal damarların belirginleşmesi istenmeyen bir görüntü olan  kırmızı yüze ve ciltte hassaslaşmaya neden olabilir. Bacaklardaki kılcal damarların belirginleşmesi ise bacaklarda ödem, ağrı, kaşıntı, gece krampları ve yorgunluğa neden olabilmektedir.

Kliniğimizde kılcal damarların tedavinde son derece güvenli ve etkili olan Fotona Nd-YAG lazer kullanmaktayız. Lazer enerjisiyle damar içindeki hemoglobine etki ederek oluşan ısıyla damar tahrip edilir ve atıkları vücut tarafından atılır.

Seans sayısı kılcal damar probleminin olduğu bölgeye göre değişmektedir. Yüzde yaygın kızarıklık olduğunda sıklıkla 4-6 seans 3 hafta ara ile tedavi önerilir. Bacaklardaki kılcal damarlarda ise ortalama 3 seans 4-6 hafta ara ile tedavi önerilmektedir.

İşlem sırasında ağrı ve acıyı minimalize etmek için işlem öncesi sıklıkla topikal anestezi uygulanır. İşlem sırasında mutlaka lazer soğutucu sistemleri kullanılır.

İşlem sonrası kızarıklık ve ödem olabilir. Sıklıkla ertesi gün geçer. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu kullanımı önerilir.

Lazerle Damar Tedavileri

Herhangi Bir Sorunuz mu Var?

Hemen Bizi Arayabilirsin

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat