Diyetisyen Merve Şafak

2017 yılında İstanbul Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü derece ile bitirmiştir. Klinik ve psikoloji alanlarında seminer ve kurslara katılmış, kendini klinik ve insan psikolojisi alanlarında geliştirmiştir.

Acıbadem Hastaneleri başta olmak üzere, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Endokrin Metabolizma ve Diyabet Servisinde çalışmıştır. Profesyonel sporcu beslenmesine dair çalışmalarını, kürek ve yelken kulübünde devam ettirdiği sporcularla beraber, Ota Polikliniğin’de hastalıklarda beslenme, sporcu beslenmesi, özel durumlarda beslenme ve kilo verme, kilo alma, ideal kilo aralığında sürdürülebilir kilo yönetimine yönelik yüz yüze ve online beslenme danışmanlığı ve eğitimi vermektedir.

Mesleki ve kişisel gelişimini desteklemek için: Toplu Beslenme Diyetisyenliği, diyabet (şeker) hastalarına yönelik Karbonhidrat Sayımı, Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Sporcu Beslenmesi, Endokrin Hastalıklarda Mültidisipliner Yaklaşım kurs ve eğitimlerine katılmıştır. Dünya Liderlik Akademisi’nden Yaşam Koçluğu eğitimi almıştır. Hasta/danışanlarına faydalı olabilecek her türlü bilimsel güncellemeler için çalışma hayatı süresince kendini geliştirmeye, bilimsel proje, uluslararası kongre, kurs ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir.

Hayat felsefesinin optimal (dengeli ve yeterli) düzeyde devam ettirilmesini prensip görüp, sağlıklı beslenmenin de sürdürülebilir olması için her besinin tüketilebilir olduğunu düşünerek ‘’Optimal Beslenme’’ (dengeli ve yeterli beslenme) anlayışının benimsemesine yönelik beslenme eğitimleri vermektedir. Danışanlarının sağlıklı beslenme ve keyifli yaşamaları için sürdürülebilir beslenme, egzersiz, motivasyon stratejilerini ele almak için Ota Polikliniği’ne ya da online iletişime geçerek siz değerli misafirleri beklemektedir.

Diyetisyene Yaz

Merak ettiklerinizi uzmana danışabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat