İp Askı ile Yüz Germe

Yüzümüzde zamanla yerçekiminin ve çevresel faktörlerin etkisi ile meydana gelen sarkma, gevşeme ve elastikiyet kaybının tedavisinde birçok yöntem vardır. Organik ip askı yöntemi ameliyatsız, lokal anestezi altında yapılan basit ve etkili bir yüz germe yöntemidir.

Vücut ile tamamen uyumlu Polidiaxanon (PDO) ipler kalıcı olmayan ip askı çeşitleridir. Organik oldukları için herhangi bir yan etki ve alerjik reaksiyon beklenmez. Polikaprolakton (PLLA) ipler yarı kalıcı, silikon ve polyester ipler kalıcıdır.

Uygulama süresi bölgenin büyüklüğü ile orantılı olarak 30-60 dakika arasında değişmektedir. İşlem öncesi tam bir sterilizasyon sağlanıp, işlem bölgesine lokal anestezi uygulanır. Kullanılacak ip sayısı işlem bölgesine ve cildin ihtiyacına göre değişmektedir.

İşlem sonrası iplerin uygulandığı bölgede hafif derecede ödem veya morluklar oluşabilir. Sıklıkla birkaç gün içinde düzelir. İşlem sonrası bir hafta süre ile oral antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi verilir.

Yaş, yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı, sigara kullanımı, uyku düzeni, stres ve genetik özellikler gibi faktörler işlemin kalıcılık süresini etkiler. Ortalama olarak kalıcı olmayan iplerde 1 yıl, yarı kalıcı iplerde 2-5 yıl, kalıcı iplerde 5 yıl ve üzeri kalıcılık beklenir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem bölgesine masaj yapılmaması (2 hafta)

Sert yiyecekler yenilmemesi (10 gün)

Ağır egzersizlerden uzak durulması (1 ay)

Hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulması (2 hafta)

Yüksek yastıkla ve sırt üstü uyunması (1 hafta)

Makyaj yapılmaması (3 gün)

Organik İp Uygulamaları

Herhangi Bir Sorunuz mu Var?

Hemen Bizi Arayabilirsin

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat