Örümcek Ağı Estetiği

İnsan dokusuna uyumlu olan, özel üretilen iplerin ince bir iğne yardımıyla cilt altına yerleştirilmesine dayanan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Bu yöntemde lokal anestezi kullanılır böylece işlem sırasında ağrı ve acı hissi minimaldir.

Kullanılan iplikler farklı boyut ve çeşitlilikte PDO (polidioksanon) ipliklerdir. Mono, screw, cog diye adlandırılan çeşitleri vardır. Vücut tarafından kolay kabul edilir ve bir süre sonra emilir. Bu ipliklerin deriye girmesiyle ciltte fibroblastik aktivite artacak ve kollajen sentezi başlayacaktır. Vakanın ihtiyacı ve uygulama tekniğine bağlı olarak yapıldıktan hemen sonra cilt germe etkisi başlar, gerçek lifting etkisi ve sıkılaşma birkaç hafta sonra oluşur.

Yüz boyun ve diğer vücut alanlarında uygulama yapılabilir. Yüzde nazolabial oluk, çene çizgisi, kaş kaldırma, kaz ayakları alın ve boyundaki derin kırışıklıklar, vücutta göbek, sarkmış bacak içleri uygulama alanlarıdır. Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini artırdığı ve rejuvenasyon etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir.

Organik İp Uygulamaları

Herhangi Bir Sorunuz mu Var?

Hemen Bizi Arayabilirsin

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat