Kilo Alma Programı

Kişiye özel beslenme programları ve eğitimlerinde olduğu gibi kilo alma da zorluk yaşayan kişilerin öncelikle kan testi sonuçlarına bakılarak, kilo almalarına engel olabilecek değerler ele alınır. Kişinin günlük yaşamına uygun, sağlıksız besinler tüketerek (fazla yağlı, yoğun karbonhidrat kaynaklı vb) kilo alamayacaklarını benimseterek doğru enerji kaynaklarını ve kalori değerini almaları sağlanır.

Kilo almanın temelinde yatan metabolizma hızı, kaliteli uyku ve düzenli egzersizin öneminden bahsedilir. Kilo verme, kilo alma danışmanlıklarında besinlerin beden için yararlılığından faydalanmak adına doğru besin kombinleri ile doğru alışveriş yapma ve etiket okuma alışkanlıkları anlatılır. Haftalık örnek diyet programları, gerekli besin takviyeleri ve tariflerle sağlıklı kilo almaları sağlanır.

Kilo alamama ya da hızlı kilo verme ve kontrolsüz kilo verme problemi yaşıyorsanız temelinde hormonal bozukluklar, kronik hastalıklar olabilir. Ya da beslenme bozukluklarına yönelik kişisel beslenme testlerini yapmamız, besin tüketim kaydı ile günlük besin alımınızın incelenmesi gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat