Fraksiyonel Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel lazer enerji sistemi, ışığı mikro sütunlar halinde yayar ve cilt altına kolonlar halinde iletir ve böylece yeni kollajen oluşumu tetiklenir. Minik hasar bölgelerinin etrafında sağlam cilt alanlarının kalması sebebi ile ciltteki hasar azdır. Bu nedenle cildin iyileşmesi çok daha hızlı ve lazer ışığının yan etkisi çok azdır.

Cildin daha derin katmanlarına inerek derin kırışıklıkların ve akne izlerinin giderilmesinde, yumuşak dokunun sıkılaştırılmasında, gözeneklerin küçültülmesinde, cildin yenilenmesinde etkili olur. Bu tedavide ameliyat ve yara izlerinin tedavisi de yapılabilmektedir.

İşlem öncesi topikal anestezi uygulanır. İşlem sırasında cilt yüzeyinde hasar oluşturmamak ve işlem konforunu arttırmak için soğutucu sistemleri kullanılır.

İşlem sonrası ortalama 2-3 gün kabuklanma olur. Sıklıkla 4.gün buharla profesyonelce klinik ortamında temizlenir. İşlem sonrası ev bakım tedavisi doktorumuz tarafından düzenlenir. Ortalama 4 hafta ara ile ve güneşin yoğun olmadığı aylarda ciltteki problemin durumuna göre tedavi seans sayısı belirlenir.

 

Kliniğimizde Fotona Er-YAG Fraksiyonel Lazer Uygulama Alanlarımız

Cilt yenileme (3 D Rejuvenasyon)

Akne skarları

Yara ve yanık izleri

Ameliyat izleri

Çatlak tedavisi

Göz çevresi yenileme (smooth eye lazer)

Dudak dolgunlaştırma (liplase)

Saç lazeri

El gençleştirme

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat