Lazerle Akne Tedavisi

  • Before-Akne Tedavisi
    After-Akne Tedavisi
    Before Akne Tedavisi After

Akne (sivilce) problemi ergenlik döneminde başlayan ve maalesef son yıllarda erişkin dönemde de görülebilen bir cilt hastalığıdır. Temelde ciltteki yağ (sebase) bezlerinin bazı bakteri grupları (propionibacterium acnes) tarafından enfekte edilmesi ile oluşur. Fakat altta yatan hormonal bozukluklar, beslenme ve diyet, stres, uyku düzeni, kullanılan ürünler gibi etiyolojide bir çok neden vardır. Yani akne multifaktöriyel nedenli bir cilt hastalığıdır.

 

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle akne tedavisinde elimizi güçlendiren lazer sistemleri,

ciltteki yağ (sebase) bezlerini hedefleyerek akne tedavisinde etkilidir. Aktif aknelerde kontrollü ısıtma etkisiyle enflamasyon azaltılır. Cilt altında belli derinliğe ulaşılarak yağ (sebase) bezlerinin yok edilmesi sayesinde uzun dönemde yeni akne oluşumu da önlenir. Ayrıca lazer enerjilerinin kollajen uyarımı sayesinde akne sonrası oluşabilecek izlerin de azalması sağlanır.

 

İşlem öncesi topikal anestezi uygulanır. Cilt uygun antiseptikle temizlendikten sonra aktif aknelere Fotona Nd-YAG lazer ile tedavi yapılır. Seans sayısı değişmekle birlikte ortalama 6 seans önerilir. Haftada bir seans uygulanır.

 

İşlem sonrası hafif kızarıklık görülebilir. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu uygulanır.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat